Bertrand du Guesclin (1320-1380)

Bertrand du Guesclin bol vynikajúci francúzsky vojvodca. Bojoval v mnohých bitkách storočnej vojny proti Angličanom a dobyl od nich späť mnoho území. Bol nielen veľmi dobrým veliteľom a príkladom pre jeho mužov ale aj vynikajúcim stratégom. Pracoval veľmi tvrdo na zvýšení kvality francúzskej armády.

Eduard-Čierny princ (1330-1376)

Princ Eduard bol najstarším synom kráľa Eduarda III. Za rytiera ho pasovali už keď mal 15 rokov. Potom strávil veľa rokov v  bojoch s Francúzmi v storočnej vojne. Okrem toho vynikal v rytierskych turnajoch. Jeho najslávnejšie víťazstvo si vybojoval v bitke pri Poiters roku 1356. Pod jeho vedením 7-tisíc anglických rytierov porazilo 18-tisícovu armádu a zajali francúzskeho kráľa. Po jeho smrti ho začali volať Čierny princ, pravdepodobne podľa farby jeho brnenia.

Godfrey de Bouillon (1058-1100)

Godfrey bol francúzsky rytier, ktorý dostal za svoju odvahu zem. V roku 1096 sa pripojil k prvej križiackej výprave a predal väčšinu svojich pozemkov, aby mal na cestu do Svätej zeme. Bol hrdinom pri obliehaní Jeruzalema, a keď mesto dobyli, zvolili si ho za vládcu mesta. Križiaci mu udelili titul kráľa, ale on bol zbožný muž a žil veľmi skromne, preto titul odmietol.

Jean de Boucicaut (1366-1421)

Jean bol francúzsky rytier, ktorý začal svoju bojovú kariéru už keď mal 16 rokov a bojoval v storočnej vojne proti Angličanom aj v križiackych výprávach. Bol to prísny veliteľ, mal záľubu vo výcviku a v disciplíne. Bol oddaný rytierským cnostiam a službe dámam. Založil rád Bielej dámy a jeho príslušníci prisahali, že budú ochraňovať vdovy a dcéry neprítomných križiakov. Bojoval aj v bitke pri Azincourte, kde ho zajali a pravdepodobne zomrel vo vezení v anglickom Yorkshire.

Kráľ Richard-Levie srdce (1157-1199)

Kráľ Richard I. anglický dostal prezývku Richard Levie srdce za svoju udatnosť v boji. Bol jedným z vodcov tretej križiackej výpravy a dobyl mesto Acre, ktoré bolo v rukách moslimského vojvodcu Saladina. Cestou späť ho zajali a vydali nemeckému cisárovi, ktorý ho väznil, až kým zaňho nezaplatili vysoké výkupné. Zomrel, keď ho pri obliehaní hradu zasiahol šíp z luku a do rany sa mu dostala infekcia.

Rodrigo Díaz de Vivar-El Cid (1043-1099)

Rodrigo sa preslávil tým, že neprehral  žiadnu bitku. Mnoho rokov strávil v bojoch po boku moslimských Maurov v Španielsku, čo bolo pre kresťanského rytiera nezvyčajné. Mauri ho volali El Cid, čo znamená ,,pán", ale bol hrdinom aj pre kresťanov. Narodil sa v španielskej šľachtickej rodine a vyrastal na dvore Ferdinanda II. Kastílskeho v Španielsku a stal sa veliteľom kráľovských vojsk. Po Ferdinandovej smrti prešiel na stranu moslimského vládcu, miestodržiteľa španielského mesta Zaragoza. El Cid bojoval po boku maurov desať rokov a potom sa vrátil do služieb kresťanského kráľa.

William Marshal (1146-1219)

William pochádzal zo skromných pomerov, ale neskôr sa z neho stal najmocnejší  muž Anglicka a hviezda rytierskych turnajov. Jeho odvaha mu vyniesla postavenie vojenského učiteľa princa Henricha, syna kráľa Henricha II. Neskôr slúžil kráľovi Richardovi a kráľovi Jánovi a pôsobil ako vyslanec Anglicka pri uzatvárani dohôd s Francúzmi. Bojoval s templármi v križiackych výpravách.